מערך התעסוקה - חיפה והצפון

מערך התעסוקה מבוסס על רצף שירותי שיקום תעסוקתי, המספקים תמיכות מגוונות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים. החל ממענה של מרכז תעסוקה, וכלה בקבוצות הכשרה ועבודה נתמכת בקהילה. אנו מאמינים שמגוון שירותים תעסוקתיים ותמיכות מאפשר מתן מענה מתאים לכל אדם, בהתאם ליכולותיו ורצונותיו. מטרת העל שלנו היא לספק כלים ותמיכה לאנשים על מנת לשפר את מידת עצמאותם והשתלבותם בעבודה. מערך התעסוקה משרת כיום כ-120 אנשים, אשר משולבים בשירותים השונים שבמערך התעסוקה.

למרכז התעסוקה מגיעים כיום כ-55 גברים ונשים בגילאי 21-50 הזקוקים להדרכה קבועה כדי לעסוק בתעסוקה יצרנית, וזקוקים לתמיכות בתחומי ההתנהגות. מרבית העבודות הקבועות המתבצעות במרכז התעסוקה הינן עבודות שולחן שונות, ועבודות הרכבה ואריזה. קיים מגוון עבודות רחב בשלוש מחלקות התעסוקה. אנו מאמינים כי מגוון העבודות יאפשר לנו לקדם עובדים רבים יותר ובתחומים מגוונים יותר.

בתוכניות העבודה הנתמכת משולבים כיום כ-60 גברים ונשים בגילאי 21-50 שחלקם משתלבים באופן זמני בקבוצות ההכשרה בפינת החי של קיבוץ יגור, במתחם מוזיאון הכט באוניברסטית חיפה ובמרכז הכשרה המופעל ע"י אלווין ישראל בבית האבות הספרדי בחיפה, נוסף למקומות עבודה שונים בעיר.

עובדת סוציאלית מעיריית חיפה נמצאת כדי לעזור לעובדים ולהוריהם בפתרון בעיות.

אוכלוסיית יעד:

בוגרים מגיל עשרים ואחת הזקוקים לתמיכות נרחבות במרבית תחומי החיים.

הגורמים המפנים:

מחלקת השיקום של עיריית חיפה, אגף השיקום של משרד הרווחה, בתי ספר לחינוך מיוחד, מחלקות לשירותים חברתיים של עיריית חיפה והאזור ופנייה ישירה של הורים.

פעילות התנדבותית:

דוברי עברית, ערבית ורוסית מוזמנים ליזום פעילויות העשרה בתחומי הספורט והאומנות או לעזור בתמיכה ולימוד העובדים מיומנויות תעסוקתיות.

כתובת:

רח' נחום ארמן 1 (פינת יגאל ידין 5), חיפה
טל: 04-862-8134, פקס: 04-864-0985

שעות פעילות:

ימים ראשון עד חמישי בין השעות 07:30-15:30