גן החושים ע"ש קייטי מנסון

גן החושים ע"ש קייטי מנסון של אלווין ישראל הוקם כדי להוסיף מימד חדש בשירותים הניתנים לאנשים עם מוגבלויות. הגן ממוקם בירושלים ומהווה מקום לפעילות אקטיבית בסביבה ירוקה, רגועה ונינוחה. הגן מעודד הפעלה וגרייה של החושים השונים באמצעות אביזרים שתוכננו ע"י צוות מקצועי במיוחד למטרה זו, בסביבה תומכת ומונגשת (לכלל סוגי המוגבלות של מבקריו). המתקנים בגן עוצבו בקפידה ממקום המכבד את האדם הבוגר וצרכיו, ויחד עם זאת מתאים לכל הגילאים. הגן מחולק ל-4 מתחמים בהתאמה לחושים השונים: מישוש, ראייה, שמיעה, ריח. ההפרדה מעצימה את הגירוי התחושתי ומאפשרת גירוי והפעלה של החושים באופן מובחן.

מתחם המישוש מאפשר חוויות תחושתיות שונות בכלל אברי הגוף והתנסות בחומרים ומרקמים שונים, כולל עיסוי גב ע"י חרוזים, שרפרף מתנדנד, שולחן מישוש ועוד.

 

מתחם הראייה מאפשר התנסות בצבעים, צורות ואשליות ראייה בשילוב פעילויות המעודדות תאום עין-יד-רגל. אפשר להתבונן במראות מעוותות, דרך חלונות צבעונים, בזכוכית מגדלת ועוד.

 

מתחם השמיעה מאפשר נגינה והאזנה לכלים ייחודיים היוצרים רטט וטונים נמוכים (המותאמים גם לאנשים עם לקויות שמיעה). הכלים כוללים פעמוני הקשה, קסילופון עגול, שולחן האזנה וכדומה.

 

מתחם הריח (והטעם) מאפשר התנסות חווייתית בריחות וטעמים שונים בסביבתם הטבעית. במתחם שתולים צמחים ריחניים וצמחי תבלין. ניתן להתנסות בשתילה, בהפקת ריחות וטעמים ובחקירה של ריחות מלאכותיים.

בנוסף, קיים מתחם אינטגרטיבי חדש המאפשר פעילות משולבת של כלל החושים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות תוך דגש על הפעלות במוטוריקה גסה. בגן מוצבות 9 דמויות בגובה אדם כאשר לכל דמות אפיון ייחודי משלה המעודד הפעלה של החושים השונים.

איכותו וייחודו של הגן הוא בתשומת הלב והמחשבה שהושקעו על מנת לשלב בין פעילות שיקומית-טיפולית לבין פעילות חוויתית ומהנה באווירה אסתטית ושלווה בחיק הטבע .

הפעילות מותאמת ליחידים ולקבוצות (ברמות תמיכה שונות). ההגעה בתאום מראש תמורת תשלום סימלי.

לטעימה מהגן החושים ע"ש קייטי מנסון, ביקרו http://www.youtube.com/watch?v=f8Awb-qFdIM או ראו את העלון שלנו.

תעשו לנו "לייק" בפייסבוק.

לפרטים נוספים: רעות – רכזת גן החושים 052-602-4436 או 02-643-1051, שלוחה 135 או reut@IsraelElwyn.org.il.

הגן הוקם בעזרתם של: הקרן לירושלים, קרן שלם, קרן אלברט ברסין, עיריית ירושלים – אגף הרווחה, המגבית היהודית מנצ'סטר אנגליה, המוסד לביטוח לאומי – הקרן לפיתוח שירותים לנכים, משרד הרווחה – האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

 חזרה לראש העמוד