סיפורים אישיים

סימה: סיפור אישי

סימה היא אישה בת 40 עם מוגבלויות. שבשנת 2007 עברה מבית הוריה למגורים בבית חנן, בית דירות נתמך מופעל על ידי אלווין ישראל עבור מבוגרים עם מוגבלויות, המאפשר להם את התמיכות החיוניות כדי להגיע לעצמאות אופטימאלית.

לסימה, שאובחנה בגיל צעיר עם שיתוק מוחין כתוצאה מפגיעה מוחית אורגנית, יש גם מוגבלות התפתחותית, וכמו כן היא משתמשת בכיסא גלגלים. היכולת המילולית הטובה של סימה מאפשרת לה לתקשר ולהסביר את מצבה הן מבחינה רגשית והן מבחינה פיזית, ואלה מאפשרים לצוות התמיכה של אלווין להתאים תמיכות לצרכיה המיוחדים.

הקריירה המקצועית של סימה החלה במרכז סבא להכשרה תעסוקתית , שם היא למדה את המיומנויות הנדרשות על מנת לבצע מגוון של משימות, ובכללן אריזת סכו"ם חד-פעמי עבור רשתות הסעדה והכנת משלוחי דואר (אריזה ומיון) בעבור מגוון לקוחות, מפעלים פרטיים ועד לגופים ממשלתיים.

לפני שלוש שנים הביעה סימה רצון לקדם את המיומנויות המקצועיות שלה ושתהיה לה אפשרות להרוויח עוד כסף. מאז היא החלה לעבוד באחת היזמויות החברתיות של אלווין, שם יש אפשרויות שונות של עבודה, החל באריזה וכלה בהזנת נתונים למחשבים.

משפחתה של סימה תומכת בה וגאה בהישגים שהיא השיגה בעזרת המקצוענים ברמה הגבוהה ותוכניות התמיכה של אלווין ישראל.

 מורן – סיפור אישי

מורן, עם שיתוק מוחין, התחילה את דרכה עוד בהיותה תלמידה בתכנית של אלווין ישראל המכונה "18+", בא השתלבה במסגרת תכנית הלימודים שלה יומיים בשבוע בתעסוקה. לכשסימה את לימודיה התיכוניים בבית הספר "אילנות", השתלבה מורן במסגרת הכשרה בבית החולים שערי צדק באמצעות תכנית עבודה נתמכת של אלווין

ישראל. עם השנים התקדמה מורן וכיום הינה עובדת מן המניין במחלקת בית המרקחת של בית החולים. לאורך השנים גילתה מורן יכולות בהתמודדות עם הקשיים התפקודיים בביצוע העבודה, שיפרה מיומנויות ביצועיות והספק, ולמדה להתנהל במערך העבודה המלחיץ של בית החולים כולל סוגיות הנוגעות להתאמות פיזיות במקום העבודה.

מורן היא הוכחה לכולנו כי בכוח הרצון ובהתמודדות עיקשת עם מכשולים "השמים הם הגבול".

להלן סיפורה האישי:

שמי מורן. עבדתי במספר מקומות, כגון לשכת הבריאות ובית משפט העירוני, מטעם פרויקט של בית ספר אילנות". היו לי ניסיונות מוצלחים ונהניתי מאוד. בכל מקום היו לי חוויות אחרות והכרתי אנשים נחמדים.

כיום אני עובדת בבית המרקחת של בית החולים "שערי צדק" מטעם תוכנית "עבודה נתמכת" של עמותת אלווין ישראל. התפקיד שלי הוא להקליד תקנים ומרשמים למחשב. אני מאוד נהנית ואוהבת את העבודה, המקום ובעיקר את האנשים שאיתם אני עובדת. לקח לי קצת זמן ללמוד את העבודה, אבל היום אני עובדת ממש מהר וטוב. בהתחלה עבדתי בתור מתנדבת, אבל לא באוקטובר 2007 קיבלתי תקן בבית המרקחת ואני נחשבת כעובדת של "שערי צדק" לכל דבר. זה מאוד משמח אותי כי זה גורם לי להרגיש שאני יכולה לתרום כמו כל אחד אחר.

 

נדב – סיפור אישי

נדב בתחילת שנות השלושים לחייו. עם סיום לימודיו בתיכון לחינוך מיוחד, נדב ניסה את דרכו בעולם העבודה בצורה עצמאית. עקב מוגבלויותיו הפיזיות, הוא התקשה במציאת עבודה בשכר והתנדב במקומות שונים. נדב נקלט בשנת 2006 בתכנית עבודה נתמכת של אלווין ישראל. עם סיום הכשרתו בתכניות ההכשרה לתעסוקה של אלווין, השתלב נדב בעבודה בקהילה במחלקת הסדרנים בכנסת ישראל.

נדב עובד כסדרן בכנסת ובמליאה, ובמסגרת תפקידו מחלק הצעות חוק לחברי הכנסת ומסייע לאורחים ומבקרים להתמצא ברחבי המשכן.

נדב מתגבר על מגבלותיו הפיזיות ומנצל בעבודתו את כישורי התקשורת הבינאישית הטובה שלו. הוא אוהב מאוד את עבודתו בכנסת וקורא לאנשים עם מוגבלות לצאת ולהשתלב בעבודה בקהילה.
עבודתו המסורה בכנסת ובמליאה מסייעת להכרה הציבורית בחשיבות ההשתלבות והתרומה של אנשים עם מוגבלויות לחיי העבודה והקהילה.

אלווין ישראל מסייעת בהשמת מאות אנשים בשוק העבודה הפתוח בתמיכת יועצי ההשמה של תכנית עבודה נתמכת.