צוות פיזיותרפיה

במרכז עבודתנו עם הילדים עומד פיתוח יכולות התנועה של הילד, בכדי לאפשר לו להגיע לעצמאות והשתתפות מרבית בחיי היומיום. למידה של מיומנויות מוטוריות חדשות מתאפשרת על ידי יישום ותרגול לאורך היום , בגן ובבית.

מכאן נובעת חשיבות השותפות בין ההורים צוות הכיתה והפיזיותרפיסטית, למיצוי הפוטנציאל המוטורי המקסימאלי של כל ילד, לשם השגת השתתפות מלאה בסביבתו.

הצוות מונה 8 פיזיותרפיסטיות ו – 2 מתנדבות, המטפלות בכל הילדים עם שיתוק מוחין בגן ובילדים עם סרבול מוטורי. ניתנים טיפולים פרטניים, קבוצתיים וכן טיפולים משותפים עם מרפאות בעיסוק , קלינאות תקשורת ומרפאה בתנועה. הטיפולים מתקיימים בכיתות, בחדרי הפיזיותרפיה ובמרחב הגן ובחצר.

  • ציוד ואביזרי עזר – לכל ילד בגן יש את הציוד המותאם לו על פי צרכיו: כסא, עמידון, עגילון, הליכון, סדים ועוד. אנו מתאימות את הציוד ואת אביזרי העזר הנדרשים הן לשימוש בגן והן לשימוש בבית.
  • חדר ספורט – מהווה מוקד משיכה, בעיקר לילדים הגדולים יותר, שם הם הולכים על הליכון מסילה חשמלית, מטפסים על סולמות, ועושים "כושר" באמצעות מכשירים המותאמים להם.
  • תכנית רכיבה על אופניים – נערכות קבוצות של רכיבה על אופניים מותאמות, עם/בלי גלגלי עזר, תלת אופן או אופניים נייחות – אמצעי יעיל ומקדם, המספק הנאה, ניידות וחיזוק לילדנו.
  • סדים – לאה כפרי, מצוות הפיזיותרפיה, הינה מומחית בנושא סדים וכפות רגליים. בעזרת הפיזיותרפיסטית האישית מתקיים ייעוץ ו/או ביצוע סדים לילדים בין אם הולכים עצמאית, נעזרים באביזר עזר או זקוקים להם לשם עמידה.
  • קליניקות אורתופדיות – מתקיימות עם ד"ר קופיליביץ , ראש מחלקת אורתופדיה ילדים בביה"ח "אסף הרופא". בקליניקות אלה נמצאים ההורים וצוות הפיזיותרפיה, נעשה מעקב אורתופדי ומתקבלות החלטות משותפות לגבי התערבויות שונות כגון הזרקות בוטוקס, ניתוחים וסדים.
  • ביקורי בית – נערכים בבתי הילדים. מטרת הביקורים הינה להכיר את סביבתו של הילד ולסייע, ככל הניתן, בארגון הבית לצרכי הילד ולקידום יכולות התפקוד שלו.