אלווין ישראל משתתפת באירוח כנס עולמי בכנסת

אלווין ישראל השתתפה באירוח יום דיונים שלם של הכינוס הבינלאומי הארבע שנתי של המועצה העולמית של שירות קהילתי יהודי (WCJCS) שהתקיים במשכן הכנסת ב-25 ביוני. נושא הדיון היה: הסרת חסמים להעסקה של אנשים עם מוגבלויות – פתרונות מיטביים וגישות חדשות.
קיום הדיון במשכן הכנסת אפשר למחוקקים לקחת חלק בדיוני המועצה, ומאידך אפשרה לחברי המועצה לפגוש עובדים עם מוגבלות של הכנסת, שממחישים את העיקרון שאומץ על ידי הכנסת: שוויון ביחסי עובד-מעביד לכל המועסקים בכנסת.
את הנוכחים בירכה ג'יני כהן, מנכ"ל האגודה הבינלאומית של האגודה הבינלאומית לשירותי תעסוקה יהודיים (IAJVS), בה חברה גם אלווין ישראל. דוד מרקו, מנכ"ל אלווין ישראל, הנחה את אחד הדיונים, ופרופ' יוסי תמיר, מנכ"ל תב"ת (תנופה בתעסוקה) של ג'וינט ישראל, הציג מידע עדכני על המדיניות הציבורית ביחס להעסקת אנשים עם מוגבלויות.
ארבעים המשתתפים, שבאו משבע ארצות, צפו בסרט שהוכן על ידי אגף משאבי אנוש של הכנסת ושמעו דברים מפי דר' שירלי אברמי העומדת בראש מרכז המחקר והמידע של הכנסת. דוברים אחרים הציגו תכניות שהוכיחו את הצלחתן בסיוע לאנשים עם מוגבלויות להצטרף לציבור העובדים. בין הדוברים היו מרגלית פילר, סמנכ"ל תעסוקה באלווין ישראל, גארי מילר, מנכ"ל שירותי משפחה וקריירה יהודיים של אטלנטה, ג'יי ספקטור, מנכ"ל JEVS שירותי אנוש, פילדלפיה, ועינת מסטרמן, מנהלת תכניות לצעירים ואנשים עם צרכים מיוחדים, תב"ת ישראל. חבר הכנסת אילן גילאון, יו"ר ועדת המשנה לתקנות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, דיבר על הצורך לקבלת אנשים עם מוגבלויות – פיזית, אינטלקטואלית וכד', וחשיבות הנגישות – פיזית, קוגניטיבית ואחרות. הוא דיבר גם על תפקידה של הכנסת בקידום הנושא במדינה, והצביע על כך שהחקיקה יכולה הייתה להיות מיותרת אם כל האנשים היו "בני אדם".
שלושה מעובדי הכנסת, אנשים עם מוגבלות, שוחחו עם המשתתפים והדגישו בפניהם שלמרות הקשיים שליוו בהתחלה את תהליך קבלתם לעבודה, עכשיו הם חשים לגמרי מקובלים על ידי כולם.
משתתפי הדיון סיירו בכנסת, ביקרו באולם המליאה באולם שאגאל המפורסם וראו את מגילת העצמאות של מדינת ישראל.
 חזרה לראש העמוד