אלווין אלקודס

אלווין אל קודס מספק רצף של שירותי יום לאנשים עם צרכים מיוחדים מגיל ינקות ועד זקנה.

מעון יום שיקומי מיועד לילדים מגיל שישה חודשים עד שלוש שנים, עם נכויות התפתחותיות קשות אשר מקבלים את כל מגוון הטיפולים הפרא-רפואיים – פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ובדיבור, בהתאם לחוק להתערבות מוקדמת.

מעון יום משולב המיועד לילדים מינקות עד שלוש שנים, שבסיכון התפתחותי, עם ילדים רגילים. המטרה העיקרית היא לתמוך בילדים בהשגת תהליך התפתחות בריא אשר יאפשר להם להשתלב בבתי ספר רגילים.

ביה"ס לחינוך מיוחד מיועד לילדים בני שלוש עד בוגרים בני עשרים ואחת, עם נכויות פיזיות והתפתחותיות קשות.

התכנית המשלבת עבודה ולימוד מיועדת לבוגרים בני 17 עד 21, עם נכויות התפתחותיות קלות עד בינוניות, אשר הופנו מבתי ספר אחרים לחינוך מיוחד. בתכנית זו מושם דגש על הכנה להתמודדות בחיי היום-יום, ובנוסף ניתנת הכשרה לרכישת מיומנויות בסיסיות בעבודה.

המרכז לתעסוקה מיועד לאנשים מגיל 21 ומעלה, עם נכויות התפתחותיות קלות עד בינוניות. במסגרת זו ההתמקדות היא על הקניית הרגלי עבודה ושיפור התנהגויות חברתיות, אשר יסייעו לעבור לתכנית עבודה נתמכת.

תכנית עבודה נתמכת מאפשרת לאנשים לעבוד בקהילה, במשרות להם הוכשרו. הם לומדים איך להתמודד עם דרישות מקום עבודה רגיל לאיכות וכמות.

שירותי המטבח מפעילים מערך של כ- 500 ארוחות חמות ביום, המועברות לבתי ספר של החינוך המיוחד, ולקשישים המתגוררים ברחבי העיר העתיקה. שנים-עשר עובדים מהמע"ש מסייעים הן בהכנה והן במשלוח הארוחות.

שירותי המכבסה משרתים מסעדות ובתי מלון באזור. העבודה מתבצעת ע"י עובדי המע"ש וכן אנשים שמופנים מהמוסד לביטוח לאומי לשם הערכת יכולתם ולקבלת הכשרה קצרת טווח לעבודה.

מעון יום טיפולי מיועד למבוגרים מגיל 21, עם נכויות התפתחויות ופיסיות קשות. מטרת התכנית היא לשפר במידת האפשר את איכות חייהם באמצעות שימור ושיפור מיומנויות בסיסיות להתמודדות היומיומית.

מחלקת גמלאים מיועדת לעובדים לשעבר במע"ש או בעבודה נתמכת של אלווין אל קודס, מבוגרים מגיל 45 ומעלה אשר הביעו רצון להפחית את שעות העבודה שלהם ומראים נסיגה תפקודית. התכנית מאפשרת לכל גמלאי לגלות כיוונים חדשים בעצמו/ה ולפתח יכולות ותחומי עניין. הפעילויות נבחרות עם הגמלאים וכל אחד בוחר באיזו פעילות להשתתף.

אוכלוסיית יעד:

ילדים מגיל ינקות ועד למבוגרים וגמלאים בעלי נכויות התפתחותיות,תושבי מזרח ירושלים.

נהלי קבלה:

מועמדים למסגרות החינוך המיוחד ולתכנית העבודה/לימוד מופנים ע"י מחלקת החינוך של עיריית ירושלים ועליהם לעבור תהליך הערכה והשמה. מועמדים לתכניות המבוגרים מופנים ע"י המחלקה לשירותי רווחה ועליהם לעברו תהליך של הערכה והשמה.

פעילות התנדבותית:

מוזמנים מתנדבים, דוברי ערבית , לעבוד עם הילדים במסגרת החינוך המיוחד והחניכים במעון לטיפול יום ולסייע לצוות בשימור ופיתוח מיומנויות יומיומיות. כמו כן, דוברי שפות אחרות לעבוד עם המדריכים בנושאים כגון: מוסיקה, אומנות, ועבודות תחזוקה קלות, למשל: נגרות קלה או שרברבות וגינון.

כתובת:

רח' המלך פייסל 3, העי רהעתיקה, ירושלים 97101
טל: 02-628-2644 פקס: 02-626-1042

שעות הפעילות:

ימים שני עד חמישי ושבת:
ביה"ס – 07:30-18:00
מרכז תעסוקה ותכניות מבוגרים – 07:30-15:30
מעון יום משולב – 07:30-16:00
ימים שבת עד חמישי:
מעון יום שיקומי – 07:30-16:00חזרה לראש העמוד