מערך דיור

מערך הדיור של אלווין ישראל מהווה רצף של שירותי מגורים בקהילה במערך של דירות והוסטלים בירושלים והרצליה. המערך נותן מענה, ליווי ותמיכה מתאימים לכל אחד מהדיירים לפי צרכיו של כל אחד ולפי רמת תפקודם על מנת להשיג את מטרת המגורים בקהילה, שהיא עצמאות ושילוב. לצורך זה, עובדים בכל דירה והוסטל מדריכים שמלווים את הדיירים בחיי היומיום.

במערך עובדים 4 רכזי טיפול, מרכז ומנהל. בנוסף, יש יועץ התנהגותי ו-2 פסיכיאטרים. שירותים נוספים ניתנים על ידי אנשי מקצוע, לפי הצורך.

כל הדיירים נמצאים במסגרות יום באיזור מגוריהם: מרכז יום טיפולי, מרכז עבודה שיקומי, או תוכנית עבודה נתמכת (עבודה בקהילה). בשעות אחר הצהריים הדיירים משולבים בפעילויות פנאי לפי בחירתם. הפעילויות מתקיימות במתנ"סים מעודונים ומרכזי פנאי יעודיים בקרבת מקום המגורים.

בירושלים פועלות 6 דירות ובית טיפולי, בהרצליה 2 דירות ובית למזדקנים. בכל דירה מתגוררים 6 אנשים (נשים וגברים), כאשר בבית הטיפולי מתגוררים 16 אנשים (גברים ונשים) ובבית המזדקנים מתגוררים 12 אנשים (גברים ונשים).

אוכלוסיית יעד:

בוגרים מגיל 21 ואילך, בעלי נכויות התפתחותיות, עם או בלי מוגבלויות פיסיות.

נהלי קבלה:

על המעוניינים לפנות בתחילה לעו"ס האחראי/ת מטעם שירותי הרווחה העירוניים, לשם הערכה והשמה. השלב הבא הוא בהתאם להליכי הקבלה הפנימיים באלווין, הכוללים ביקורי בית של אנשי מקצוע, כדי לעמוד על הצרכים הספציפיים ודרכי הטיפול המתאימים ביותר לכל פונה ופונה.

פעילות התנדבותית:

נשמח למתנדבים פרטיים או בקבוצות, בעיקר לפעילות חברתית, פעילות בסופי שבוע וחגים. אנו זקוקים במיוחד למתנדבים שיוכלו לבקר דיירים מסויימים לפחות פעם בשבוע.

לעוד פרטים:

ירושלים – רח' הנרייטה סולד 20, ירושלים 96502
טל: 02-641-1212/641-5675 פקס: 02-642-6874
הרצליה – משרד רח' הפיוס 5, הרצליה
טלפקס 077-321-2266
כתובת למשלוח מכתבים: ת.ד. 566, רעננה 43000חזרה לראש העמוד