ראש עיריית ירושלים מכיר בעובדים נתמכים בשותפות ציבורית-פרטית חדשנית

בטקס שהנחה ראש עיריית ירושלים ב-7 בנובמבר, הוכרה עבודתם של עובדים יוצאים מן הכלל עם מוגבלויות אשר תרמו תרומה משמעותית לתחום הספורט בירושלים, כחלק משותפות תלת-כיוונית בין עיריית ירושלים, ארומה אספרסו בר ישראל בע"מ ועמותת ישראל אלווין. בטקס נכחו גם בכירים מרשת ארומה, גורמים רשמיים מעיריית ירושלים וממשרד הרווחה, משפחותיהם של העובדים הנתמכים, וכן אנשי צוות ומנהלים מאלווין ישראל.

שותפות ציבורית-פרטית ייחודית זו, שמטרתה לשמר ולחדש כ-100 מגרשי ספורט ואתרי תרבות בירושלים, הוקמה ביוזמת ארומה, בהנהגתו של יריב שפע, יו"ר הרשת ומייסדה. שני צוותים של ארבעה עובדי ארומה עם צרכים מיוחדים, וכן מנהל צוות ומאמן עבודה מטעם אלווין, נוסעים לאתרים שונים ברחבי ירושלים, שם הם מנכשים עשבים ומנקים את האתר, מתקנים וצובעים ציוד וספסלים, וכן נוטעים מחדש גנים בפארקים, במגרשי משחקים ובמגרשי ספורט בבתי ספר. לאורך התהליך למדו העובדים כיצד להשתמש במזמרות ובמפוחי עלים, וכן למדו להכיר לעומק את תהליך המיחזור של נייר ופלסטיק.

לפרויקט יש השפעה נרחבת. הופעתם החיצונית של האתרים שטופלו שודרגה והשימוש בהם גדל, והעובדים הנתמכים מועסקים בעבודות שגורמות להם הנאה. נוסף על כך, תלמידים בבתי הספר המקומיים נחשפו, חלקם לראשונה, לאנשים עם מוגבלויות, ובמהלך העבודה לצדם במטרה לשפר את התנאים במגרשי הספורט בבתי הספר, למדו להכיר בכך שכולנו חברים באותה הקהילה.

ארומה מעסיקה את העובדים, אשר מצטרפים לעשרות רבות של אנשים עם מוגבלויות אחרים המועסקים מאז 1996 במעל 100 הסניפים של ארומה, בכל רחבי ישראל. רבים מהאנשים עם מוגבלויות הנחושים האלה, , הושמו ונתמכו במקומות עבודתם על ידי עמותת אלווין ישראל במשך שנים רבות, וכתוצאה מכך, בשנה שעברה נבחרה אלווין כשותפתה הקהילתית של ארומה.